Osiem postępów w technologii druku, które zapewnią Ci przewagę nad konkurencją

Udostępnij

W ciągu ostatnich kilku lat technologia rozwinęła się w szybkim tempie, a dzisiejsze prasy są bardziej podobne do potężnych komputerów. Wcześniej zaawansowane funkcje przenikają do pras klasy podstawowej, a automatyzacja zmieniła wszystko - upraszcza złożone procesy, zmniejsza ilość odpadów i zwiększa wydajność, ponieważ eliminuje pracę ręczną. Połącz to z potężnym pakietem narzędzi programowych, a otrzymasz zwycięską kombinację, która pomaga drukarniom sprostać wyzwaniom XXI wieku. Przyjrzyjmy się kilku najważniejszym rozwiązaniom.

1. Przenieś jakość obrazu na wyższy poziom

W świecie rosnących oczekiwań klientów, zaawansowana technologia druku zapewnia doskonałość za każdym razem. Najnowsza generacja maszyn drukarskich po raz pierwszy oferuje jakość obrazu w rozdzielczości Ultra HD. 1200 x 1200 dpi przy 10-bitowym przetwarzaniu rozdzielczości zapewnia krystalicznie czyste wydruki. Uzyskasz bardziej płynną i wyraźną rozdzielczość obiektów oraz znacznie ulepszone wypełnienia graficzne. Cztery razy więcej pikseli na stronie to lepsza strona, bez spowolnień i degradacji. Kompaktowe utrwalacze paskowe zapewniają doskonałą jakość obrazu do 350 g/m², umożliwiając stosowanie wszystkich rodzajów papieru, w tym kopert. To jakość, jakiej Twoi klienci nigdy wcześniej nie widzieli i pomoże Ci wyróżnić się na tle konkurencji.

2. Pozostań w kontakcie

Dzięki technologii druku nowej generacji, nigdy nie jesteś sam. Twoja maszyna jest połączona z producentem, który analizuje wydajność w czasie rzeczywistym i proaktywnie maksymalizuje czas pracy. Inteligentna technologia automatycznie wprowadza korekty, gdy pojawiają się problemy, dzięki czemu można je rozwiązać zdalnie, bez konieczności wzywania serwisu. Odczyty liczników są przekazywane automatycznie, a przerwy w dostawach mogą być wyeliminowane dzięki automatycznym inteligentnym alarmom. Z tego rodzaju wsparcia i wymienne / naprawialne elementy, przestoje staje się przeszłością.

3. Automatyzacja złożonych przepływów pracy

Automatyzacja przepływu pracy to jeden z największych postępów w nowych maszynach drukujących. Intuicyjne narzędzia zapewniają potężną automatyzację procesu przygotowania do druku, połączoną z automatyzacją procesu druku. Podczas tworzenia przepływu pracy, podejmowanie decyzji jest zautomatyzowane, prowadząc użytkownika przez dostępne ścieżki. Możesz szybko i łatwo przygotować i narzucić zadanie - często przechodząc od pliku elektronicznego do formatu gotowego do druku w ciągu kilku sekund. Złożone przepływy pracy można zapisać i przekształcić w proste, powtarzalne i opłacalne procesy. Możesz również zautomatyzować procesy zarządzania kolorem, aby uzyskać właściwy kolor za pierwszym razem i za każdym razem. Mniej punktów styku i mniej interwencji oznacza szybszy przepływ, większą produktywność i zwiększone obroty.

4. Uproszczenie rejestracji papieru

Rejestracja papieru zawsze była czasochłonnym wyzwaniem dla operatorów, niezależnie od ich umiejętności. Jednak dzięki dzisiejszym nowym maszynom jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek. Czujniki mechaniczne i optyczne zapewniają stabilne, dokładne rejestrowanie na całej długości ścieżki papieru, od podajnika do finiszera. Dzięki temu można drukować na materiałach o różnej gramaturze i wykończeniu (nawet na materiałach syntetycznych, takich jak len czy filc), zapewniając przy tym najwyższy poziom jakości obrazu i doskonałą rejestrację.

5. Zintegrowanie druku z marketingiem wielokanałowym

Mówiliśmy wcześniej o podłączonej drukarce, ale tak naprawdę tylko zarysowaliśmy powierzchnię tego, co jest możliwe. Nowe narzędzia pozwalają na połączenie technologii druku ze światem możliwości, pomagając Ci wyróżnić się na tle konkurencji. Funkcje Web-to-print pozwalają oferować nowe produkty i usługi, upraszczać procesy zamawiania druku, zwiększać wydajność i rozszerzać możliwości oferowane klientom. Kampanie drukowania można zintegrować z pocztą elektroniczną, stronami internetowymi, urządzeniami mobilnymi i wideo, tworząc rozwiązania z ukierunkowanym marketingiem multimedialnym.

6. Drukowanie na dowolnych nośnikach

Jeśli nadal korzystasz ze starszych technologii, wiesz wszystko o wyzwaniach związanych z drukowaniem na różnych nośnikach. Bolesne jest odrzucanie zleceń na nośnikach, których Twoja drukarnia nie jest w stanie obsłużyć, a jest to ciągła walka w świecie rosnących standardów i rosnących oczekiwań klientów, gdzie unikalne papiery są obecnie wymogiem. Nawet jeśli można podjąć się tego zadania, oznacza to pracę na wolniejszych prędkościach, aby nie doszło do zacięcia maszyny i aby uzyskać pożądane rezultaty druku. Wprowadzamy nową gamę pras, które mogą obsługiwać papier powlekany lub niepowlekany, koperty, etykiety, wizytówki, błyszczące broszury, naklejki okienne, papier trwały lub syntetyczny, zakładki, papier tłoczony i wiele innych. Możesz to nazwać, one to obsłużą. Możesz nawet tworzyć profile materiałów, aby zautomatyzować proces, co pomoże Ci zaoszczędzić czas i uzyskać stałą jakość w każdym nakładzie.

7. Z bliska i osobiście

Minęły już czasy, kiedy nakład oznaczał wykonanie tej samej rzeczy sto lub tysiąc razy. Żyjemy w erze "masowej personalizacji", gdzie ukierunkowana komunikacja przynosi lepsze rezultaty. Dzisiejsze zaawansowane maszyny drukarskie są gotowe sprostać temu wyzwaniu. Druk danych zmiennych jest obecnie rzeczywistością, umożliwiając drukarniom produkcję zindywidualizowanych materiałów. Korzystając z danych promocyjnych w formacie delimitowanym lub XML, można dołączyć zmienny tekst, obrazy, warstwy i kody kreskowe przy użyciu logiki warunkowej. Można nawet tworzyć zmienne dokumenty w locie.

8. Zachowaj elastyczność i zwiększaj skalę z łatwością

Dzisiejsze maszyny są bardzo elastyczne, więc możesz pracować tak, jak chcesz i robić więcej każdego dnia. Możesz drukować zadania z dowolnego miejsca: z pulpitu, przez Internet, a nawet z dysku USB. Zdejmowane wózki umożliwiają rozładunek w trakcie pracy, maksymalizując czas pracy maszyny. Te nowej generacji maszyny są nieskończenie skalowalne i mogą rozwijać się wraz z rozwojem Twojej firmy. Ich modułowa konstrukcja oznacza, że jeśli chcesz zwiększyć możliwości, po prostu dodajesz moduł. Można więc zacząć od małej i niedrogiej maszyny, a następnie rozbudowywać ją w miarę rozwoju firmy. Nie tylko sprzęt jest skalowalny. Zarządzanie kolorem w sieci pozwala przejść na wyższy poziom, bezproblemowo integrując urządzenia kolorowe w wielu procesach, a nawet w wielu lokalizacjach.

Jeśli w ciągu ostatnich kilku lat nie zmodernizowałeś swojej technologii druku, czeka Cię miła niespodzianka.

Jak widać, dzisiejsze zaawansowane prasy wykonały wielki skok naprzód - i otwierają możliwości dla drukarni każdej wielkości. Dlaczego nie skorzystać z tych możliwości już dziś?

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zobacz jak Xerox Versant 80 pomógł Cortland Press poprawić jakość druku i rentowność.