Kalendarze książkowe - pierwsza pomoc dla zabieganych!

Udostępnij

Odpowiednie zaplanowanie różnorakich zadań może być dość kłopotliwe i organizacja dnia pracy może czasami przysporzyć trudności. Warto w związku z tym zaopatrzyć się w kalendarz książkowych, dzięki czemu przez cały rok będzie można kolejne dni odpowiednio planować.

Kalendarze książkowe wcale nie muszą kojarzyć się z nudą i zapiskami uporządkowanych osób, które każdą chwilę planują w szczegółach. To narzędzie, które powinno być użytkowane tak, by jak najlepiej organizować sobie codzienne życie.

Kalendarze książkowe - podział na rozmiary

Podstawowy podział jeśli chodzi o takie kalendarze dotyczy ich rozmiaru. Inny wybierze osoba, która chce go nosić w torebce, inny ktoś na stanowisku dyrektora, komu będzie zależało na tym, by mieć w miarę możliwości jak najwięcej miejsca na notatki.

Kalendarze książkowe są dostępne w kilku rozmiarach. Najbardziej popularne to A4, największy rozmiar odpowiadający rozmiarowi papieru do drukarki. Rozmiar A5, który będzie w formacie zeszytowym, nadaje się do noszenia w większej torebce czy aktówce i do użycia w burze. Rozmiar A6, który można mieć zawsze pod ręką schowany w torebce.

Jeśli wiemy już jaki ma być rozmiar trzeba będzie wybrać konkretny rodzaj okładki. Tutaj możliwości jest wiele, ponieważ na rynku jest masa różnych kombinacji i dostępne są w sprzedaży kalendarze, które mają jednolity kolor okładki jak i też liczne są propozycje, które otrzymują dodatkowe formy zdobienia, wzory.

Jak wybrać kalendarz książkowy

W sprzedaży znajdziemy wyjątkowe kalendarze, które mają np. skórzaną okładkę i bez wątpienia będą idealną opcją dla biznesmenów czy osób, które cenią sobie ekskluzywne produkty. Osoby, które stawiają na ekologię również coś dla siebie znajdą, ponieważ dostępne są np. materiały imitujące drewno czy tkaninę.

Dostępne na rynku kalendarze książkowe mają także różny układ swojego wnętrza. Znajdziemy kalendarze, które mają podział tygodniowy, dzienny, dostają dodatkowe miejsca na notatki pomiędzy poszczególnymi dniami. Możliwości są tutaj różne i uzależnione od indywidualnych potrzeb osoby, która z takiego kalendarza będzie miała korzystać. Jeśli ktoś dużo notuje to bez wątpienia takie kalendarze, gdzie miejsce na notatki będzie będą dla niego najlepszym wyborem.

Kalendarze książkowe na zamówienie

Jeśli okaże się, że te różne opcje jakie istnieją na rynku okażą się niewystarczające to w takim przypadku będzie również istniała możliwość indywidualnego planowania tego jaki kalendarz ma dokładnie być. Kalendarze personalizowane mogą być między innymi świetną reklamą gdy będzie chodziło o propozycje dla jakieś firmy. Pod tym kątem również może się to dobrze sprawdzić. Kalendarze na zamówienie mogą mieć wiele ciekawych dodatkowych elementów, na które warto będzie zwrócić uwagę. W grę wchodzi tłoczenie nazwy firmy, wklejki, wyklejki, które mogą pomóc w promowaniu konkretnych usług czy produktów. Można uzupełnić kalendarz o metalowe okucia, dzięki czemu będzie on bardziej elegancki a także znacznie bardziej wytrzymały. Można również uzupełnić kalendarz o gumkę na pióro czy długopis, tak by zawsze mieć komplet pod ręką.