Kalendarz ścienny – jaki wybrać do biura, a jaki do pokoju?

Udostępnij

Razem z początkiem roku poza zakupem ubrań na wyprzedażach będziemy także poszukiwać dla siebie atrakcyjnego kalendarza. Te osoby, które bez kalendarza funkcjonować nie mogą wiedzą, że powinien być nie tylko praktyczny, ale stanowić także element ozdoby wnętrza, w którym chcemy go powiedzieć. Jaki wybrać kalendarz do domu a jaki do biura? Może samemu warto go projektować?

Wybierając kalendarz ścienny warto oczywiście wziąć pod uwagę to w jakim miejscu ma się znajdować. Ten w biurze powinien być elegancki, ten do domu może przypominać o ważnych chwilach z naszego życia.

Kalendarz do pokoju

Do naszego pokoju pewnie wchodzą tylko bliskie osoby, dlatego będzie to świetne miejsce, gdzie będzie można umieścić kalendarz z własnymi zdjęciami. Szczególnie takie, które mają formę humorystyczną, albo ciekawe fotografie z ukochaną osobą. W takim kalendarzu będzie można również zadbać o to, by zostały zaznaczone wszystkie ważne daty, dzięki temu już o nich nie będziecie zapominać. Możliwości jest rzeczywiście sporo i różne opcje będą tutaj dostępne. Kalendarz w pokoju może przypominać o wszystkimi co dla danej osoby będzie istotne i ważne, nawet jeśli ta data może dla innych nie będzie miała żadnego znaczenia. Już w trakcie tworzenia i projektowania takiego kalendarza będzie można zadbać o to, by wszystkie najważniejsze informacje się tam znalazły, by zapisane zostały te daty, które dla nas będą miały największe znaczenie.

Kalendarz w pokoju

Kalendarz do salonu

Kalendarz w salonie może być bardzo dobrym elementem, który będzie pełnił funkcję rodzinnego organizera. Można tam zaznaczyć dni wolne od szkoły i ferie. Z pewnością powinny się tam znaleźć także urodziny i ważne daty dotyczące całej rodziny. W tym miejscu będą pojawiać się goście, dlatego oczywiście będzie dobrze jeśli taki kalendarz będzie się również ładnie prezentował.

Dzieci  w takim kalendarzu będą mogły również zaznaczać ważne daty związane z obowiązkami szkolnymi. Dzięki temu rodzice będą o tym wiedzieli, a całej rodzinie dużo łatwiej będzie zorganizować własny czas. Z pomocą takiego kalendarza można sobie przypominać o rodzinnych spotkaniach i obiadach. Dzięki temu nastoletni członkowie rodziny będą wiedzieli, kiedy mogą pozwolić sobie na wyjście z domu, a kiedy powinni w nim pozostać, by spędzić czas z rodziną. Jeśli kalendarz dodatkowo opatrzy się wspólnymi zdjęciami na pewno stanie się on również świetną ozdobą do salonu i będzie się bardzo dobrze prezentował.

Kalendarz do biura

Kalendarz przeznaczony do biura nie zawsze będzie mógł zawierać prywatne zdjęcia czy daty urodzin najbliższych. Ale jeśli biurowa etykieta, która obowiązuje w danym miejscu na to pozwala to będzie można tam zamieścić np. zdjęcia z podróży. Piękny widok z wakacji czy jakieś wspólne zdjęcie będzie na pewno dodawało energii w czasie realizowania kolejnych zawodowych obowiązków. W takim kalendarzu będzie można sobie rozpisać zawodowe obowiązki, wpisać ważne terminy związane z daną branżą. Przygotować można także plan urlopowy, który rozpisany będzie w takim kalendarzu.