5 najciekawszych kalendarzy i planerów na 2019 rok

Udostępnij

Mówi się, że szczęśliwi czasu nie liczą, ale dobrze zorganizowani powinni mieć nad nimi pieczę. Będzie to możliwe jeśli sięgnie się po kalendarze i planery, które to ułatwią. Mogłoby się wydawać, że prowadzenie takiego kalendarza obecnie jest już po procesie cyfryzacji, a jednak te propozycje w formie papierowej nadal są dość popularne.

Na rynku poza klasycznymi propozycjami znajdziemy kalendarze, które mają wiele różnych wariacji, z poradami, przepisami czy takie sygnowane nazwiskami celebrytów. Warto zapoznać się z tymi propozycjami i wybrać coś spośród nich. Warto zobaczyć jakie ciekawe opcje dostępne są na rynku.

Kalendarz książkowy „Zielnik”

Kalendarz może być nie tylko poręczny i czytelny, ale może być po prostu ładny. Taki jest kalendarz Zielnik. Elegancko wydany w formie A5 z twardą oprawą i motywem roślinnym już samą nazwą wskazuje co znajdziemy w środku. Akwarelowe ilustracje roślin połączone z informacjami na ich temat. Obok klasycznego kalendarium i dużej ilości miejsca na notatki znajdziemy tam również cytaty z przyrodą, opisy roślin. Nie brakuje porad na temat uprawy, zbierania czy wykorzystywania w kuchni ziół.

„Optymistyczny kalendarz” Dawid Kwiatkowski

Jeśli wydaje się Wam, że kalendarze to jedynie opcja dla dorosłych to tak nie jest. Dawid Kwiatkowski, polski wokalista młodego pokolenia wydał właśnie swoją pierwszą pozycję książkową, - kalendarz. Optymistyczny kalendarz przepełniony jest jego zdjęciami, zapisami i rysunkami. To fajny prezent dla nastolatki, której dodatkowo przyda się nauka systematyczności.

Kalendarz dla aktywnych

„Healthy Year by Ann. W poszukiwaniu równowagi” Anna Lewandowska

Swój kalendarz ma także żona najsłynniejszego polskiego kalendarza. Sama również jest jak instytucja, wydaje książki, prowadzi obozy treningowe, ma swoją markę przekąsek i akcesoriów dla dzieci. Wydaje swój kalendarz „W poszukiwaniu równowagi”. Poza planerem będziemy mieli tam również całą masę ciekawych porad dietetyczno – ćwiczeniowych, różne przepisy na zdrowe tania a także wiele ciekawych motywacyjnych haseł. Chodzi o to, by rok był zrównoważony, szczęśliwy, zdrowy.

„Rok z Ewą Chodakowską. Twój dziennik fitness” Ewa Chodakowska

Skoro Lewandowska to oczywiście swój kalendarz wydaje także Ewa Chodakowska. Już po raz kolejny chce motywować każdego z nas przez cały rok. Twój dziennik fitness to jednak bardziej poradnik niż kalendarz. Przeznaczony dla osób, które chcą zmieniać swoje przyzwyczajenia. Znajdziemy tam roczny program treningowy dzielony na miesięczne cykle i uzupełniony zdjęciami. Podobnie jak w przypadku kalendarza Lewandowskiej mamy tam porady żywieniowe, sprawdzone sposoby na to, by trwać w noworocznych postanowieniach.

„Twój dobry rok” Agnieszka Maciąg

Kiedyś modelka a dziś promotorka spokojnego trybu życia także ma swój kalendarz. Anna Maciąg wydaje „Twój dobry rok”, gdzie zbiera teksty ze swojego bloga i układa je po miesiącach jako przewodnik dla każdego. Dostaniemy przepisy, ciekawe podpowiedzi jak się motywować i dbać o codzienne życie, by było zdrowe i szczęśliwe. Dzięki niemu mamy lepiej planować swój czas.