Jak zrobić kalendarz ścienny z ważnymi datami?

Udostępnij

Często jest tak, że mamy problemy z zapamiętaniem wszystkich dat, urodzin, imienin czy rocznic. Im większa rodzina tym tych dat będzie więcej, a co za tym idzie będzie sporo takich sytuacji, w których musimy się tłumaczyć jeśli będzie natłok pracy i innych zajęć i okaże się, że wypadnie nam jakaś data z głowy.

W dobie mediów, które są ciężko rozwinięte trudno zapominać o świętach takich jak Walentynki, dzień Babci, Dziadka czy inne podobne święta. Ale gdy dotyczy data konkretnej osoby to większość osób ma zapis w telefonie albo w kalendarzu, by o tym nie zapominać. Niektórzy nie mają z tym problemu inni wręcz przeciwnie. Dlatego warto poszukać takiej opcji, by o tych datach zawsze pamiętać. Można między innymi przygotować sobie własnoręczny kalendarz, który będzie miał zapisane wszystkie te ważne daty a dodatkowo będzie ozdobą dla mieszkania czy domu.

Kalendarz w ramce

Pierwsza opcja to minimalistyczny delikatny kalendarz, który przygotować można na bristolu w rozmiarze A3. Do tego potrzebne będą stemple z literami alfabetu, marker i antyrama. Zaletą będzie to, że taki kalendarz będzie przypominał wszystkie daty a jednocześnie nie zaburzy wystroju mieszkania. Jego przygotowanie również nie będzie stanowiło problemu, każdy bez kłopotu da sobie z tym rade i będzie mógł taki kalendarz sobie wykonać wpisując tam wszystkie ważne daty. Warto więc z takiej propozycji skorzystać, jeśli formy estetycznej wnętrza nie chcemy w szczególny sposób zmieniać.

Druk kalendarza ściennego

Kalendarz na wieszaku

Taki kalendarz to kolejny bardzo dobry projekt dla całej rodziny. Nie tylko dorośli będą się doskonale bawić z maluchami, ale także dzieci o wiele łatwiej będą mogli zapamiętać ważne daty na przyszłość. Potrzebujemy wieszaka z zaciskami, znów kartonu albo brystolu najlepiej z różnymi kolorami i wzorami, kolorowych pisaków, tasiemek samoprzylepnych a także naklejek.

Dobrym rozwiązaniem będzie oznaczanie w specjalny sposób każdego kolejnego miesiąca. Trzeba wypisywać oczywiście ważne daty, a potem będzie można taki kalendarz dowolnie ozdabiać i następnie powiesić na wieszaku. Najlepiej będą się prezentować takie kalendarze na jednolitej pustej ścianie. Można także postawić na inne ozdoby, które będą obok i będą z takim kalendarzem dobrze współgrać. Zawsze będzie on również pobudzał miłe wspomnienia więc będziemy chętnie na niego zerkać.

Kalendarz wiszący

Tutaj mamy przynajmniej kilka opcji. Jeśli ma być prosty i szybki wykonany z dziećmi to znów można brać brystol albo karton. Szablony można rysować ręcznie. Jest także sporo opcji w sieci, które będzie można przekierować do druku po własnym uzupełnieniu, będzie można je bez problemu kupić. Drugą opcją będzie kupienie również gotowych drewnianych elementów, ewentualnie ich wycinanie z pomocą wyrzynarki do drewna. Można będzie również skorzystać z dostępnych online opcji, szczególnie jeśli dla kogoś wycinanie liter 3D będzie się wydawało skomplikowane. W takim przypadku warto zerknąć na to jakie opcje są dostępne w sieci, na pewno coś interesującego uda się tam również wybrać.