Skuteczna organizacja czasu – planowanie z kalendarzem

Udostępnij

Jeśli żyjesz w ciągłym biegu pewnie zastanawiasz się jak inni mają czas na to, by czytać książki, chodzić na basen czy na siłownie, wyjeżdżać na weekendy z bliską osobą. Początek roku i zakup nowego kalendarza to świetna motywacja, a jednocześnie dobre narzędzie do zamiany a także bardziej efektywnego zarządzania obowiązkami oraz przyjemnościami. Zobaczcie jak wprowadzić u siebie nawyk skutecznego planowania czasu.

Nie da się zmienić tego, że dobra trwa dokładnie 24 godziny. Dlaczego więc niektórzy są w stanie swoje cele realizować i chodzą spać o rozsądnej porze, podczas, gdy inni jeszcze późnym wieczorem realizują zadania, które planowali i czują, że czas ucieka im przez palce. Jednym z głównych nawyków, który będzie odróżniał obie te grupy to oczywiście to jak będą mieli organizowany czas pracy. Dokładne planowanie ułatwia realizowanie zadań z odpowiednim założeniem i mierzeniem sił na zamiary. Jednocześnie zapewnić sobie można taką strukturę działań, w ramach której łatwo się będzie poruszać. Określony plan będzie ułatwiał trzymania się rutyny i realizowania zamieszonych celów w określonym czasie.

Organizacja czasu – jak zacząć?

Zabierając się za organizację czasu na pewno warto całościowo spojrzeć na miesiąc w kalendarzu i wpisać tam najważniejsze wydarzenia i zadanie jakie będą nas czekać. Uwzględnić trzeba terminy płacenia rachunków, wizyt u lekarza, ważne wydarzenia w rodzinie, spotkania towarzyskie czy zajęcia cykliczne, które będą na nas czekały. Następnie można rozpocząć przydzielanie pozostałych zadań w te miejsca, które będą wolne. Dzięki temu można łatwiej kontrolować wszystkie planowane zajęcia, co oznacza, że uzupełni się te miejsca, gdy będzie czas na dodatkowe zajęcia.

Planowanie zadań z kalendarzem

Odpowiedni kalendarz powinien mieć przejrzyste rubryki do wpisywania planowanych zadań, a także powinien dawać okazję do tego, by jednym spojrzeniem ogarnąć miesiąc czy tydzień. Wisząc na ścianie będzie przypominał o najważniejszych obowiązkach i tym samym będzie można unikać stresu i zabierania się za realizację zadań w ostatnim momencie. Zadania o różnym charakterze i różnej ważności można będzie oznaczać różnymi kolorami.

Planowanie z kalendarzem – dla Ciebie i dla całej rodziny

Jeśli zabieramy się za organizację czasów warto także pamiętać o innych członkach rodziny, szczególnie jeśli wśród domowników będą dzieci. Życie rodziców najczęściej kręci się właśnie w około tych małych istot, dlatego jeśli ich grafik i potrzeby w znaczącym stopniu determinują obowiązki to wiadomo, że ta organizacja czasu będzie szczególnie istotna. Uporządkowanie wszystkich zadań dla jednej osoby wydaje Ci się trudne? Ale wcale planowanie czasu dla całej rodziny nie musi być trudne. Wystarczy stworzyć dobry system, którego potem będziecie się mogli trzymać. Znajdziecie między innymi kalendarze w których będzie miejsce na planowanie zajęć dla całej rodziny.

Możecie wybrać ciekawą opcje estetyczną, która dodatkowo będzie cieszyć i motywować do ciała. W rubrykach możecie wpisywać zajęcia dzieci, basen, korepetycje, przyjęcia urodzinowe kolorów od tych banalnych i codziennych, aż po większe wydarzenia. Przejrzysty wgląd w grafikę dla wszystkich członków rodziny sprawi, że każdy będzie wiedział jak czas jest planowany i jakie zajęcia rodzina będzie miała.  Zobacz ofertę druku kalendarzy jednodzielnych na stronie lobos.promo