Kalendarze trójdzielne - poznaj ich specyfikę

Udostępnij

Powstanie kalendarzy trójdzielnych zostało podyktowane przede wszystkim potrzebą odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez biura. Ich znakiem rozpoznawczym jest przede wszystkim to, że kalendarze te posiadają trzy oddzielne kalendaria odpowiadające miesiącowi poprzedniemu, bieżącemu i następnemu. Miesiąc bieżący zwykle posiada dodatkowe wyróżnienie ułatwiające szybkie zorientowanie się w układzie kalendarza.

Kalendaria są naklejone na wspólnej tekturce znanej w poligrafii jako plecki posiadającej miejsce na nadruk reklamowy. Zakłada się, że kalendarium powinno być czytelne i duże tak, aby można było zobaczyć je z daleka bez konieczności podchodzenia do niego. Kalendarz nie byłby kompletny, gdyby nie plastikowy pasek z okienkiem. Jest on umieszczany po to, aby z łatwością wydzielić dzień bieżący. Innym ważnym elementem jest główka, a więc zdjęcie umieszczone przeważnie na specjalnej tekturze tak, aby możliwe było uzyskanie efektu wypukłości.

Tematyka fotografii potrafi być dość zróżnicowana, mamy więc do czynienia z pejzażami, wiatami, dziećmi, motoryzacją, zwierzętami oraz malarstwem. Niekiedy klienci chcą wykorzystać główkę jako miejsce reklamowe, bywa zaś i tak, że mają już przygotowany własny jej wzór. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem może okazać się samodzielne kalendarium, w którym plecki są przedłużone, a także kalendarium z białą główką zapewniającą większą przestrzeń reklamową. Kalendarze trójdzielne mają do spełnienia coś więcej niż tylko funkcję estetyczną.

Pozwalają na łatwiejsze organizowanie czasu i zarządzanie nim, mamy tu przy tym na myśli nie tylko czas własny, ale i czas innych członków zespołu. Osoby o większych wymaganiach muszą jednak pogodzić się z tym, że będą je w stanie spełnić przede wszystkim kalendarze książkowe.

Kalendarze trójdzielne

Te przydają się tak w przypadku menadżerów, jak i kadry kierowniczej. Co charakterystyczne, choć kalendarze trójdzielne kojarzone są przede wszystkim z propozycjami pojawiającymi się w biurach, można spotkać je również w domach prywatnych, w sklepach, a nawet w przychodniach. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że mamy do czynienia z rozwiązaniami uniwersalnymi, które bez trudu są w stanie dopasować się do każdego wnętrza.

Kalendarze trójdzielne i ich cechy

Tym, co sprawia, że kalendarze trójdzielne są tak popularne, jest przede wszystkim bardzo czytelne uporządkowanie tak dni, jak i tygodni oraz miesięcy. Pozwalają na spojrzenie na cały kwartał, a jednocześnie nie wymagają od użytkownika przewijania wielu kartek. Można wtedy błyskawicznie uporządkować wszystkie terminy, a dni szczególnie ważne doskonale wyróżniają się na tle innych.

Kalendarze trójdzielne na rynku reklamowym

Duża powierzchnia reklamowa to jedna z niekwestionowanych zalet kalendarzy trójdzielnych. Nic więc dziwnego, że z powodzeniem mogą być one wykorzystywane zarówno w charakterze gadżetów reklamowych, jak i materiałów promocyjnych. Pozwalają też na lepszą identyfikację wizualną danej firmy. Nadruk można umieścić w przynajmniej kilku miejscach, co zwiększa szansę na efektywność promocji.