Dodawanie wymiaru i tekstury do druku za pomocą Xerox Color 800/1000 Press i EFI Fiery Image Enhance

Udostępnij

Napisany przez Leon Williams Główny Naukowiec, EFI Być może wiesz o możliwości dodawania czystego, suchego tuszu do obrazów i tekstu za pomocą Xerox Color 800/1000 Press - stosując efekty kreatywne typu spot lub flood, które podnoszą wartość wydruków. Ale co by było, gdyby można było również dodać wymiar i fakturę do wydruków? Jakie możliwości otworzyłoby to przed Twoimi klientami i Twoją firmą? Kiedy firma Xerox po raz pierwszy omówiła możliwość umożliwienia drukowania wymiarowego poprzez wielokrotne stosowanie suchego atramentu bezbarwnego (CDI), wzbudziło to w EFI entuzjazm i chęć stworzenia nowego przepływu pracy w celu uproszczenia jego stosowania. Rezultatem jest nowy edytor wizualny Fiery Image Enhance (IEVE), który może automatycznie dodawać separacje czystego kanału do dowolnego obrazu w celu uzyskania profesjonalnie wyglądających tekstur w ciągu zaledwie kilku sekund. Podczas gdy poprzednie rozwiązania wymagały znajomości skomplikowanych narzędzi wydawniczych i sporej dozy artystycznego wyczucia, aby uzyskać efekty wymiarowe, IEVE może wyodrębnić zdjęcia z dowolnego pliku PostScript lub PDF, automatycznie utworzyć warstwy do zastosowania przezroczystego suchego tuszu i umieścić te nowe warstwy w oryginalnym pliku, aby uzyskać niestandardowy efekt wymiarowy. [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-Ka1j9bWdYw[/youtube] Podobnie jak w przypadku oryginalnego wydania IEVE do szybkiej korekty zdjęć, nacisk położono na jakość i wydajność. Chodzi o to, aby jak najszybciej dostarczyć do drukarni najlepszą, nadającą się do sprzedaży odbitkę. Nowe oprogramowanie umożliwia nadawanie tekstury wymiarowej wszystkim zdjęciom naraz lub każdemu z osobna, przy czym każde zdjęcie może być poddane indywidualnej obróbce. Aby jeszcze bardziej uprościć proces uzyskiwania właściwego poziomu tekstury, IEVE wykorzystuje nowatorską wizualizację wynikowych zdjęć z powłoką CDI bezpośrednio na ekranie. Technika znana w branży gier wideo jako "bump mapping" pozwala operatorowi zobaczyć i zmodyfikować sposób, w jaki wynikowe poziomy suchego atramentu będą wyglądały przed wydrukowaniem pojedynczej strony. Dzięki temu uzyskuje się niezwykle szybki czas realizacji pięknych, wartościowych wydruków. Aby naprawdę docenić, co wieloprzebiegowe CDI i IEVE mogą zrobić dla Twoich wydruków i Twoich klientów, musisz doświadczyć tego na własnej skórze. Rezultaty są zarówno przyciągające wzrok, jak i zachwycające. Niezależnie od tego, czy tworzysz broszury, biuletyny, direct mail, ekspozytory w punktach sprzedaży, plakaty, menu, okładki fotoksiążek czy wizytówki, rezultaty z pewnością przyciągną uwagę i zadowolą klientów, a wszystko to przy minimalnym wysiłku. Przekręcając stare powiedzenie, "musisz to poczuć, aby w to uwierzyć". Jeśli podobał Ci się ten post, być może zechcesz również zajrzeć do:

    Czy mamy jasność? - FreeFlow VIPP Pro Publisher i czysty suchy atrament W jaki sposób Grupa Hoteli InterContinental była w stanie przebić się przez bałagan 3 pomysły na aplikacje dla Twojego sklepu Wykorzystanie kampanii autopromocyjnej w marketingu bezpośrednim do osiągnięcia korzyści

_____ Leon Williams jest obecnie Głównym Naukowcem Fiery w firmie Electronics for Imaging. W trakcie swojej 13-letniej kariery w EFI, zarządzał rozwojem interpreterów, profilowaniem kolorów, zarządzaniem kolorami, wydajnością RIP, kompresją, półtonowaniem, renderowaniem, przetwarzaniem obrazu, akceleracją sprzętową i sterownikami. Obecnie zajmuje się badaniem i rozwojem zaawansowanych technologii dla przyszłych produktów EFI.